Главная / Полезная информация /

- Все про утримання та харчування папуги Пірура

Папуга Пірура (Піррура) Pyrrhura molinae та Pyrrhura frontalis – мають дуже гарний окрас, можуть бути дуже різні мутації, до того ж такий папуга тихий, не кричить, гарно та швидко навчаються розмові та різним трюкам.

Поширений цей вид у Бразилії, Аргентині, Уругваї та Парагваї. Мешкає в лісах передгір'я до висоти 1300 м над рівнем моря. Часто селиться поблизу плантацій, особливо кукурудзяних. Гніздиться у дуплах високих дерев.

Як і всі середні папуги, Пірури – довгожителі, що живуть у неволі понад 20 років.
Папуги піррура дуже контактні, вони добре ладнають з дітьми, і діти їх обожнюють, викормиші досить сміливі і із задоволенням спілкуються з іншими домашніми тваринами (собаки, коти, гризуни.

На сьогоднішній день існує дуже багато видів (окрасів) папуги пірура: буровухий пірура (зелені, сині), червонобрюхий пірура, зеленощокий, перловий, жовтобрюхий, моліне, чорнохвостий та багато інших.

Харчування пташенят Пірура має бути різноманітним: у його раціоні зернова суміш займає 40 відсотків, м'який корм до якого належить: каші (мюслі, відварена кукурудза, пророщене зерно), яйце перепелине відварене з тертою морквою і панірувальним сухарем, різні солодкі фрукти, ягоди, медова та сиропна водичка, соки овочеві та фруктові (навесні можна березовий сік) тільки натуральні. Зелень та гілки обов'язкові. Сирі горіхи, сухофрукти, галетне печиво або бублики також оцінять пірури.

Раціон Пірури складають: зерно суміш супер преміум класу для великих та середніх папуг (Делі, Верселага Пристиж та аналоги), 1 волоський горіх на день, салат із сезонних овочів та фруктів ягід, влітку це може бути (яблуко, виноград, груша, слива, вишня черешня, полуниця, банан, морква молода, буряк молодий, зелений горох молодий у стручках, молода цукрова кукурудза свіжа не відварена, персик, абрикос, кавун, диня, малина, чорниця, смородина, аґрус, солодкий перець, огірок і т.д., а взимку це може бути банан, яблуко, груша, гарбуз, морква, буряк, кукурудза бондюель (продається заморожена), хурма, трохи ківі, цитрусові молодим папугам краще не давати, зате можна давати гранат по 5-7 бусинок на день. Зелень (листя салату, шпинату, листя редиски, листя кульбаби) в залежності від пори року. Так само раціон пірури варто розбавляти безмолочними твердобулочними виробами, які не містять масла (галетне печиво, бублик, соломка солодка, вівсяне печиво, пряник - небагато, сухарі з родзинками або просто з білого хліба). Можна давати папузі ласощі готові (вітамінізовані палички або медові зернові палички тощо). У зимовий період, щоб урізноманітнити раціон, можна піруру пригощати натуральними сухофруктами (яблуко, груша, родзинки, курага, інжир, фінік, чорнослив). Якщо мова йде про пташенят піррури - до раціону потрібно включати яйце куряче\перепелине відварене круто і розім'яте в руках разом зі шкаралупою (додаткове джерело кальцію) змішати його можна з овочами та фруктами або панірувальним сухарем або з неочищеним рисом замоченим.

Завжди потрібно пам'ятати, що утримуючи птаха в домашніх умовах, його раціон харчування має бути максимально наближеним до природного.

Хочеться звернути Вашу увагу на те, що молочні та кисломолочні продукти, так само жирне, гостре, консервоване, смажене і т.п. (звичайна людська їжа) - папугам суворо забороняється.

Не мало важливо, в самій клітці замінити жердинки, які входять до комплекту на натуральні гілки відповідної товщини, а для пірури, це діаметром приблизно 1,2-1,5 см з натурального дерева з корою (підійдуть свіжі гілки фруктових дерев або плакучої верби), кора цих дерев багата на амінокислоти, які необхідні папузі, одночасно пірура сидітиме на натуральних гілках і гризтиме корисну кору (сточуючи і дзьоб і кігті).

Для утримання підійде клітка середнього розміру (для середніх папуг) www.animal-planet.com.ua/catalog/kletki_dlja_srednikh_i_krupnykh_popugaev_i_drugikh_ptits.html

Найзручніше, щоб у клітці були великі дверцята. Пірури дуже люблять іграшки, гойдалки, канати, а особливо будиночки-гамаки, тому можна вибрати клітку по більше, або ж влаштувати папузі ігрове місце поза кліткою.